top of page

Keçi Boynuzu unu ile Kek

Keçi boynuzu ununun tatlandırıcı olarak kullanabileceğiniz bu tarif  arada bir tatlı şeyler yemek istediğinizde diyetinizi bozmadan ihtiyacınızı giderebilecek lezzetli bir tarif.

Biz yine de uyaralım  aşırı tatlı tüketmeyin :)

Keçi boynuzu unu ile kurabiye

Keçi boynuzu unu ile tatlandırılmış kurabiyeler harika ..

Et kemik suyu

Et-Kemik suyu içerdiği kollagen, aminoasitler, vitamin ve mineraller ile onarıcı etkiye sahiptir. Hazırlanışı ile ilgili dökümana ulaşmak için tıklayınız.

gaps turşu

Turşu probiyotik içeriği nedeniyle pek çok yarara sahiptir. organik ve zengin probiyotik içeriğie sahip GAPS protokolüne uygun turşu nasıl yapılır ? buradan görtarifi edinebilirsiniz.

Tahılsız tost ekmeği

Tahıllardan arınmış beslenme protokolünde zaman zaman ekmek alışkanlığınız nüksedebilir. Bunu sağlıklı bir ürünle gidermek istediğinizde ekteki tarif hayatınız kolaylaştıracak.

Unsuz, cevizden yapılmış ekmek

işte bir başka sağlıklı ekmek tarifi daha. gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz

Fermente kiraz ve domates

Fermente ürünler bir yandan probiyotik içerikleri nedeniyle bağırsak floranızı desteklerken  bir yandan da damak tadınız okşayarak keyifle faydayı birarada sunar. 

Fındık unundan 
terayağlı kurabiye

Fındığın yararı ve terayağının lezzeti bir araya gelince ortaya çıkan kurabiyeleri yemeğe değer :)

Limonlu karabuğday unlu ekmek

karabuğday(greçka) bir tahıl ürünü değil gluten içermiyor, bu nedenle ekmeğe dönüştürmek zor. Bu tarifle hem ekmeği tüketmek daha kolay hemde karabuğdayın tadı daha yumuşak hissediliyor.

Badem sütü ve unu

Badem unu ve sütü tüm lezzetli ve sağlıklı tariflerde güvenle kullanabileceğiniz ürünlerdir. Gelin hep birlite hazırlayalaım.

Ay çekirdeği ekmeği

Ay çekirdeği sevenler için, ay çekirdeki ile yapılmış ekmek tarifi .afiyetle yiyebilirsiniz.

Potakallı Kek

Portakal lezzeti ile yapılan kek tatmaya değer. Şeker ve un içermediği için zayıflama diyeti yapanların da gözdesi olan bu sağlıklı keki özellikle çocuklar çok sevecek.

Tarçınlı Üzümlü Cevizli Fincan Kek

İsminden de lezzeti çağrıştıran bu tarif ile kendinizi şımartmak isteğinizde kolaylıkla hazırlayabilir ve afiyetle tüketebilirsiniz.

Pirinçsiz, Bulgursuz Girit Kabağı Dolması

Girit kabağı dolmasının beslenme protokolümüze uygun hale getirilmiş bu tarifini bir de siz deneyin seveceğinize eminim.

bottom of page